فانتاکروم چیست و روش کار فانتاکروم به چه صورت میباشد؟

هیچ محدویتی برای آبکاری با فانتاکروم اجسام وجود ندارد درواقع  یکی از دیگر محاسن بزرگ روش فانتا کروم در این است که میتوان به سادگی هر شئ را به شرح ذیل  آبکاری نمود : فلزات ، پلاستیک ، مبلمان وچوب ، شیشه وبلور ، پلی استر ، رزین ، سفال و غیره…. در پکیجهای فانتاکروم ایلیاکروم، هر آنچه شما برای آبکاری با فانتاکروم نیاز دارید ، وجود دارد. در ادامه این مطلب با روش کار این سیستم آشنا میشوید.


فانتاکروم

شاید فقط نام فانتاکروم را شنیده باشید، اما اگر در اینترنت جستجو کرده باشید، مطالب زیبادی را درمورد آن خواهید دید. فانتاکروم در اصل نام یک روش نوین آبکاری است که به تازگی در صنعت ایجاد شده است. از آنجایی که همیشه ما به دنبال بهبود وضعیت دستگاه ها و روش های آبکاری بوده ایم ، اینبار  را به شما معرفی میکنیم. این دستگاه خلاقانه به شما امکان این را میدهد که توانایی آبکاری کروم را روی تمام سطوح داشته باشید.

سوال این است : آبکاری با فانتاکروم چه تفاوتی با روش قدیمی آبکاری کروم دارد ؟

در این روش با استفاده از دستگاه فانتاکروم، لایه پوششی کروم که از مواد خاص و درجه یک تشکیل شده، با تکنولوژی خاصی بر روی اجسام پاشیده میشود و برای همیشه تثبیت شده و با دوام بالا سطحی آبکاری شده درست مانند آبکاری های قدیمی را ایجاد میکند.در این روش آبکاری کروم، فضای بسیار کمتر، هزینه به صرف تر، زمان کمتر و تنوع رنگ و اجسام قابل آبکاری را خوهید داشت. این مزایا در روش قدیمی آبکاری کروم وجود نداشت. از محاسن دیگر این روش این است که هرفردی با خرید دستگاه فانتاکروم و آموزش چند ساعته میتواند وارد این صنعت پرسود شود و کسب و کار خود را راه اندازی کند.

در ادامه با روش کار فانتاکروم و انواع آن آشنا خواهید شد :
پوشش های مکمل همیشه و از دیرباز در صنعت کاربرد فراوان داشته اند. کاربردهایی جهت محافظت از سطوح یا زیباسازی آنها. از مهمترین این پوشش ها ، پوشش کروم میباشد. آبکاری کروم سالهاست که جز روشهای لوکس و زیبا برای پوشش اجسام میباشد. این نوع پوشش ، زیبایی خاصی به اجسام میدهد و خواص ضد زنگ و خوردگی آن نیز به دوام اجسام کمک میکند. ابکاری کروم از دیرباز جز صنایع پوششی در ایران بوده است.


مشکلات روش آبکاری کروم به شیوه قدیم

در روشهای قدیمی آبکاری کروم، مشکلات فراوانی وجود داشت. مشکلاتی از قبیل :
  • زمان طولانی برای این کار لازم بود
  • مواد سمی و مشل زا بودند
  • هزینه های راه اندازی این کار بسیار بالا بود
  • فضای زیادی برای این کار لازم بود
  • روی هر سطحی امکان این کار وجود نداشت
  • هزینه های مواد و فلز کروم بسیار بالا بود
  • نیاز به تجربه بالا و سالها کار در این زمینه بود
     
راه حلی مدرن و خلاقانه برای آبکاری کروم با روشی جدید به نام فانتاکروم
در این روش با استفاده از دستگاه فانتاکروم، لایه پوششی کروم که از مواد خاص و درجه یک تشکیل شده، با تکنولوژی خاصی بر روی اجسام پاشیده میشود و برای همیشه تثبیت شده و با دوام بالا سطحی آبکاری شده درست مانند آبکاری های قدیمی را ایجاد میکند.در این روش آبکاری کروم، فضای بسیار کمتر، هزینه به صرف تر، زمان کمتر و تنوع رنگ و اجسام قابل آبکاری را خوهید داشت. این مزایا در روش قدیمی آبکاری کروم وجود نداشت. از محاسن دیگر این روش این است که هرفردی با خرید دستگاه فانتاکروم و آموزش چند ساعته میتواند وارد این صنعت پرسود شود و کسب و کار خود را راه اندازی کند.


قابلیت های فانتاکروم
 
آبکاری با روش فانتاکروم میتواند قابلیت های زیادی را در اختیار شما قراردهد. اصولا ابکاری با دستگاه فانتاکروم بر روی تمامی سطوح و اجسام قابل اجرا است. سطوحی از قبیل چوب، شیشه، پلاستیک، فیبرهای کربن، چاپ سه بعدی، تمامی فلزات و حتی روی سیب ، با موفقیت اجرا شده است. با استفاده از روش پاششی جدید کروم با دستگاه فانتاکروم ، میتوان سطحی مثل آیینه را روی تمامی سطوح ایجاد کرد.انواع دستگاه فانتاکروم

دستگاه فانتاکروم در ابتدا در کشور ایتالیا ساخته شد و با هزینه های بسیار بالایی به کشور وارد میشد. اما بعد از مدتی با همت صنعت گران داخلی ، نمونه های بسیار مرغوب از این دستگاه در داخل ایران ساخته شد که با همان کارایی، قیمت بسیار پایین تر داشتند. همین طور مواد خاص آن هم در داخل ساخته شد تا صنعتگران از هرگونه واردات بینیاز باشند. دستگاه فانتاکروم در انواع فانتاکروم خانگی، صنعتی تولید میشود. با این دستگاه میتوان در مقیاس صنعتی یا خانگی به آبکاری کروم انواع سطوخ و محصولات پرداخت.

 

کسب کار با دستگاه فانتاکروم

میتوان گفت این بازار هنوز بکر است و توانایی ایجاد درآمد را دارد. از آنجایی که روزانه هزران قطعه تزئینی و کاربردی در کشور تولید میشود و تمامی این محصولات آماده ایجاد پوشش زیبای کروم روی آن هستند و خیلی از تولید کنندگان نمیدانند که محصولاتشان با این پوشش ، چه جلوه زیبایی پیدا میکند. شما با راه اندازی یک کارگاه کوچک با حداقل سرمایه و خرید یک دستگاه فانتاکروم میتوانید شروع به خدمات آبکاری با فانتاکروم نمایدد. حتی در محیط منزل نیز میتوان با یک دستگاه فانتاکروم خانکی ، به این کار مشغول شد.
این نوع پوشش زیبا علاوه بر زیبای، به عمر محصول هم اضافه مکیند و خواص ضد زنگ زدگی نیز دارد. کاربرد های فراوانی از جمله توان ایجاد پوشش فانتاکروم روی سطوح بزرگ، به طراحی معماری داخلی نیز بسیار کمک میکند و دست طراحان را باز میکند.


فانتاکروم  را روی هر سطحی میتوان اجرا کرد. ما آبکاری کروم را روی چوب، شیشه، پلاستیک، فیبرهای کربن، چاپ سه بعدی، تمامی فلزات و حتی روی سیب ، با موفقیت اجرا کرده ایم. از آنجایی که این محصول یک پوشش مناسب برای خودرو میباشد، میتوان از هر قطعه ای به عنوان یک قطعه جدید استفاده کرد. سیستم پوششی فانتاکروم هر محصولی را در انتها به آیینه تبدیل میکند و باعث ایجاد تصویر کاملی از فلز میگردد. یک لایه نقره ای واقعی روی سطح ایجاد میشود تا یک کروم بینظیر ایجاد کند.
 
جهت مشاوره و برآورد قیمت دستگاه فانتاکروم، تماس بگیرید
تلفن مشاوره : 02156573155
شماره همراه : 09127692842 | 09378520929 | 09356458299 | 09359495590
 
 
دستگاه فانتاکروم

روش کار فانتا کروم به صورت پاششی توسط یک پیسوله دوجزئی میباشد

1- آیا مواد آبکاری فانتاکروم مانند آبکاری سنتی  ساختار اسیدی دارد؟
خیر- bass اصلی مواد آبکاری فانتاکروم را آب تشکیل میدهد و هیچ گونه مواد اسیدی در ساختار فانتا کروم بکار نمیرود
2- چه مقدار فضا برای کار با دستگاه فانتاکروم لازم است؟
درواقع در حداقل فضا در مقایسه با آبکاری سنتی که به فضای زیادی نیاز داشت می توان پروسه تولید را به سرانجام رسانید
3- آیا مواد آبکاری فانتا کروم نمونه تقلبی هم دارد؟ اگر دارد تفاوت آن با پک اصلی در چیست؟
بله دارد-مواد آبکاری در نمونه تقلبی  در حین پاشش دیر تر عمل میکند ویا عمل نمیکند
4- هر پک مواد فانتاکروم چه متراژی را آبکاری میکند؟
باهر پک مواد می توان میانگین 45 تا 50 متر مربع را آبکاری نمود
5- از دستگاه آبکاری فانتاکروم میتوان برای آبکاری چه اجسامی استفاده نمود؟
همه اجسام-هیچ محدویتی برای آبکاری اجسام وجود ندارد درواقع  یکی از دیگر محاسن بزرگ  این سیستم  در این است که میتوان به سادگی هر شئ را به شرح ذیل  آبکاری نمود
آبکاری فلزات ، آبکاری پلاستیک ، آبکاری مبلمان وچوب ، آبکاری شیشه وبلور ، آبکاری پلی استر ، آبکاری رزین، آبکاری سفال و غیره…

کانال فیلم های فانتاکروم
🖐️ این مطلب مفید را در سایت ایلیاصنعت حتما بخوانید : فانتاکروم و راهنمای راه اندازی کسب و کار با آن

انواع فانتاکروم
 
فانتا کروم کابین دارصنعتی فانتاکروم تک اپراتور صنعتی فانتاکروم  دو اپراتور صنعتی دستگاه فانتاکروم
 

فانتاکروم ، یک شیوه جدید و مدرن جهت آبکاری اجسام با پوشش کروم میباشد. این روش دارای مزایای فراونی نسبت به شیوه های قدیمی آبکاری میباشد. تمامی اجسام را میتوان با فانتاکروم ، آبکاری نمود و بر جلوه و کاربرد آنها افزود. این روش بسیار مقرون به صرفه میباشد و یک کسب کار مناسب را نیز ایجاد کرده است. با خرید یکی از دستگاه های فانتاکروم  ایلیا صنعت، میتوان وارد بازار کار گسترده آبکاری فانتاکروم شد .
 
جهت مشاوره و برآورد قیمت دستگاه فانتاکروم، تماس بگیرید
تلفن مشاوره : 02156573155
شماره همراه : 09127692842 | 09378520929 | 09356458299 | 09359495590
 
به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید